Wodospady Krka

Park narodowy Krka to nazwa, która z pewnością obiła się o uszy każdemu, kto z Chorwacją miał w życiu coś wspólnego. Cały park zajmuje przeszło 109 km kwadratowych, na których powierzchni, przyroda udowadnia siłę swojej potęgi, ukazując odwiedzającym soczysto zieloną przyrodę, oraz przepiękne bajkowe wodospady.

Obszary wzdłuż rzeki Krki obfitują w pomniki kulturalne i historyczne. Znajdziemy tutaj między innymi pozostałości wodociągu rzymskiej Scardony, pozostałości średniowiecznych obozów oraz twierdz Chorwackich, a także mnogość obiektów sakralnych.

Plan ramowy

Standardowo wycieczka swój początek ma w ACI Marina Jezera, gdzie spotykamy się we wcześniej umówionym miejscu, następnie rozpoczynamy przygodę łagodnym przejazdem na Prvić Luka, by przy porannej kawie posłuchać historii dotyczącej twórcy spadochronu Fausta Vrančic, który urodził się w tej małej Chorwackiej wsi.

Kolejny etap to transfer w okolice Parku Narodowego Krka. Jest to dosyć pokaźny dystans, więc w pierwszej kolejności udajemy się w okoliicę Twierdzy św. Mikołaja i od momentu wejścia do zatoki Szybenickiej, zwalniamy, by podziwiać piękną panoramę miasta. Po drodze mijamy największą hodowlę małż i ostryg, więc przy okazji można dokonać zakupu takowych, by później w okolicznościach pięknej natury skosztować morskich przysmaków.

Świetnym pomysłem jest również kąpiel w rzece Krka tuż przed wpłynięciem na teren parku Narodowego. Kolejny punkt to przystanek w Skradinie. Tutaj następuje dłuższa przerwa przeznaczona na zwiedzanie parku oraz lunch. W okolicach popołudnia rozpoczynamy drogę powrotną.

Kolejny dłuższy transfer w kierunku portu macierzystego w Jezerze. Na zakończenie, drink w Tribunji lub kąpiel w zatoce obok Jezery.

Pamiętajmy jednak, że plan każdej wyprawy może ulegać zmianie ze względu na warunki pogodowe lub indywidualną wolę klientów.

Cena

650 €

Maksymalna ilość osób: 6

W cenie:
Speed Boat
Skipper
Prosecco
Dużo dobrej zabawy

Chcesz wiedzieć więcej?

Napisz do nas lub zadzwoń.

+385 99 4844 599
info@emu-yachting.com

    Adres:

    Obala Sv. Ivana 47e, 22242
    Jezera, Chorwacja

    Pokaż inne wycieczki