Kornaty - Absolutny "Must Have"!

Chorwacki Park Narodowy Kornaty to jedna z najbardziej znanych i lubianych przez turystów atrakcji turystycznych w Chorwacji. Przepiękny archipelag z 89 wyspami, które w większości są niezamieszkane, imponuje każdemu, kto zdecyduje się odwiedzić to niesamowite miejsce. Kornaty ujmują swoją dzikością i są prawdziwym rajem dla wszystkich, którzy zapragną zakotwiczyć w jednej z wielu zatok i cieszyć się kąpielą w krystalicznie czystej wodzie Adriatyku.

Jedną z największych atrakcji tego miejsca są przepiękne klify i skaliste wybrzeża, z których najwyższe sięgają 80 metrów wysokości. To z kolei powoduje, że chęć poświęcenia kilku chwil i zobaczenia archipelagu z tej wysokości jest mocno kusząca.

Plan ramowy

Każda z przeprowadzonych przez nas wypraw, ma swój początek w marinie
ACI Jezera, gdzie spotykamy się przy naszej motorówce. Dokładny adres przekażemy po akceptacji oferty i umówieniu wyjazdu.

Jako że jest to jedna z najdłuższych oferowanych przez nas wycieczek, po wejściu na pokład rozpoczynamy przygodę od prawie godzinnego transferu przez Murtersko More w kierunku kornatów. Na pokładzie znajduje się zaopatrzona lodówka oraz wygodne siedziska wraz ze stolikiem, które w pierwszej fazie podróży pozwolą nam się zapoznać i spędzić ten czas w przyjemnej atmosferze, planując kolejne atrakcje dnia. Po dotarciu w rejon Narodowego Parku Kornati rozpoczynamy zwiedzanie od najwyższego klifu Chorwacji oraz słonego jeziora w parku narodowym Telašcica. To doskonały moment na krótką przerwę, podczas której można wspiąć się na klif, przekąsić coś lub załatwić potrzeby fizjologiczne.

Kolejny punkt programu to wpłynięcie do Parku Narodowego Kornati i zwiedzanie archipelagu. W międzyczasie warto zatrzymać się w którejś z zatok Kornatów, by wykąpać się w krystalicznej wodzie i podziwiać piękno podwodnego świata. Następny punkt programu to obiad w restauracji Ravni Zakan, która oferuje przepyszne jedzenie w rozsądnych cenach, jednocześnie pozwalając uniknąć tłumu turystów odwiedzających codziennie teren parku.

Po dłuższej przerwie na Lunch, udajemy się w kierunku kolejnych urokliwych zatok, by kolejny raz wykąpać się w zatoce i spędzić trochę czasu w ciszy delektując się urokami wyspy. Ostatnim z etapów wyprawy jest transfer powrotny przez Murtersko More i zakończenie przygody w Marinie ACI Jezera. Pamiętajmy jednak, że plan każdej wyprawy może ulegać zmianie ze względu na warunki pogodowe lub indywidualną wolę klientów. Jesteśmy elastyczni, a Kornaty umożliwiają naprawdę wiele różnego typu aktywności.

Cena

650 €

Maksymalna ilość osób: 6

W cenie:
Speed Boat
Skipper
Bilet do Narodowego Parku Kornati
Bilet do Narodowego Parku Telascica
Prosecco
Dużo dobrej zabawy

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Napisz do Nas lub Zadzwoń!

+385 99 4844 599
info@emu-yachting.com

    Adres:

    Obala Sv. Ivana 47e, 22242
    Jezera, Chorwacja

    Pokaż inne wycieczki